ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням сесії Висоцької сільської ради
Дубровицького району Рівненської області
20.06.2017 № 177
СТАТУТ
Людинської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич
Висоцької сільської ради
Дубровицького району
Рівненської області
(нова редакція)
Людинь - 2017
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Людинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич Висоцької сільської ради Дубровицького району Рівненської області, далі - навчальний заклад, утворена шляхом зміни назви Людинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич Дубровицької районної ради Рівненської області у зв’язку із зміною засновника та переходу у власність об’єднаної територіальної громади Висоцької сільської ради.
1.2. Статут Людинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич Висоцької сільської ради Дубровицького району Рівненської області розроблений з урахуванням Законів України « Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими нормативно-правовими актами.
1.3. Юридична адреса навчального закладу:
вулиця Шкільна, 4, село Людинь Дубровицького району Рівненської області, поштовий індекс 34123, телефон 8 (03658) 4-11-18.
1.4. Навчальний заклад є юридичною особою, має печатку, кутовий штамп, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій – 25313970; при переході на фінансову самостійність може мати самостійний баланс і рахунки в установі банку.
1.5. Засновником навчального закладу є Висоцька сільська рада Дубровицького району Рівненської області.
1.6. Людинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич Висоцької сільської ради Дубровицького району Рівненської області є правонаступником Людинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.К.Хомич Дубровицької районної ради Рівненської області, яка перебувала у комунальній власності територіальної громади Дубровицького району.
1.7. Повне найменування навчального закладу – Людинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.К.Хомич Висоцької сільської ради Дубровицького району Рівненської області, скорочене – Людинська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич .
1.8. Управління Людинською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів ім.К.Хомич та її майном передано на баланс Висоцькій сільській раді Дубровицького району Рівненської області рішенням сесії Дубровицької районної ради від 14 грудня 2016 року № 122.
Висоцька сільська рада рішенням сесії затверджує статут школи, здійснює фінансування закладу та його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі, обладнання, інженерні комунікації, встановлює їх статус, організовує їх будівництво та ремонт приміщень,їх господарське обслуговування, сприяє організації медичного обслуговування та харчування учнів.
II. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
2.1. Головною метою навчального закладу є забезпечення реалізації рівного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.
2.2. Головними завданнями навчального закладу є:
· забезпечення реалізації рівного права громадян на повну загальну середню освіту;
· виховання громадянина України;
· виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
· формування та розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення;
· виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;
· надання кваліфікованої допомоги в корекції недоліків розвитку дитини;
· розвиток особистості учня, його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;
· реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;
· виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян, формування засад здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я вихованців,створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину, суспільство.
2.3. Навчальний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Положенням
про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 року № 778, іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.
2.4. Навчальний заклад самостійно приймає рішення і здійснює свою діяльність в межах своєї компетенції, передбаченої законодавством України та власним статутом.
2.5. Навчальний заклад несе відповідальність перед особою, суспільством, державою за:
· реалізацію головних завдань, визначених Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, іншими нормативно-правовими актами;
· безпечні умови освітньої діяльності;
· дотримання державних стандартів освіти;
· дотриманням договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;
· дотримання фінансової дисципліни;
· забезпечення рівня навчання і виховання в обсязі державних вимог;
· дотримання умов, що визначаються за результатами атестації;
2.6. У навчальному закладі визначена українська мова навчання і може бути запроваджено допрофільне та профільне навчання.
2.7. Навчальний заклад має право:
· проходити в установленому порядку державну атестацію;
· за погодженням із засновником визначати форми, методи і засоби організації навчально-виховного процесу;
· визначати варіативну частину робочого навчального плану;
· в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани;
· спільно з вищими навчальними закладами, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу, шо не суперечить законодавству України;
· своєчасно забезпечувати підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та стажування педагогічних кадрів;
· використовувати різні форми морального та матеріального заохочення до учасників навчально-виховного процесу;
· бути власником і розпорядником рухомого і нерухомого майна згідно з законодавством України та власним статутом;
· отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб;
· залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку, визначеному законодавством України;
· розвивати власну соціальну базу: мережу спортивно-оздоровчих, культурних підрозділів;
· здійснювати капітальне будівництво і реконструкцію, капітальний ремонт на основі договорів підряду чи господарським способом;
· встановлювати форму для учнів.
· вносити зміни або доповнення до статуту закладу.
2.8. У навчальному закладі створюються та можуть функціонувати:
· методичні об’єднання вчителів, методична рада;
· творчі групи вчителів , семінари –практикуми, психолого-педагогічний консиліум;
· школа педагогічного досвіду;
· школа педагогічної адаптації молодих спеціалістів;
· інші форми організації методичної роботи.
2.9. Планування усіх форм методичної роботи затверджується шкільною методичною радою.
2.10. Медичне обслуговування учнів та відповідні умови для його організації забезпечуються засновником і здійснюються відповідним органом охорони здоров’я на безоплатній основі.
2.11. Харчування учнів школи здійснюється відповідно до законодавства. Контроль за організацією та якістю харчування, вітамінізацію страв, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів здійснюють медичний працівник та керівник закладу.
2.12. Взаємовідносини навчального закладу з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
3.1. Заклад складається з одного підрозділу —шкільного.
3.2. Кількість класів, груп продовженого дня у закладі встановлюється засновником та підставі нормативів їх наповнюваності, затверджених центральним органом виконавчої влади у галузі освіти відповідно до заяв батьків (осіб, які їх замінюють) та санітарно-гігієнічних норм.
3.3. Навчальний заклад планує свою роботу самостійно відповідно до перспективного та річного плану.
У планах роботи відображаються найголовніші питання діяльності навчального закладу, визначаються перспективи його розвитку.
Плани затверджуються радою навчального закладу та директором школи.
3.4. Основним документом, що регулює навчально-виховний процес, є робочий навчальний план, що складається на основі типових навчальних планів, розроблених та затверджених Міністерством освіти і науки України, із конкретизацією варіативної частини і визначенням профілю навчання.
Робочий план навчального закладу погоджується радою навчального закладу та педагогічною радою і затверджується органом управління освітою Висоцької сільської ради. У вигляді додатків до робочого навчального плану додається режим роботи.
3.5. Відповідно до робочого навчального плану педагогічні працівники навчального закладу самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття освіти на рівні державних стандартів.
3.6. Бажаючим надається право і створюються умови для індивідуального навчання, прискореного закінчення закладу (заочна (дистанційна) форма навчання), складання державної підсумкової атестації екстерном. Навчальний заклад за погодженням з органом управління освітою може приймати рішення про створення класів з поглибленим вивченням предметів, спеціальних та інклюзивних класів для навчання дітей з особливими освітніми потребами.
Індивідуальне навчання та екстернат організовуються відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України, Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах та Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затверджених центральним органом виконавчої влади у галузі освіти.
3.7. Навчальний заклад здійснює навчально-виховний процес за однозмінною формою навчання при п’ятиденному робочому тижні.
3.8. Зарахування учнів до навчального закладу здійснюється протягом календарного року згідно з наказом директора на підставі особистої заяви батьків учня або осіб, які їх замінюють, свідоцтв про народження (копії), медичної довідки встановленого зразка, документа про наявний рівень освіти (крім дітей, які вступають до першого класу).
До 1-го класу зараховуються діти, як правило, 6-річного віку.
У разі потреби на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, учень може перейти протягом будь-якого року навчання до іншого навчального закладу. При цьому йому видається особова справа встановленого Міністерством освіти і науки України зразка.
3.9. Для учнів першого та другого ступенів навчання в навчальному закладі при наявності належної навчально-матеріальної бази, педагогічних працівників, обслуговуючого персоналу можуть створюватися групи продовженого дня.
Зарахування до груп продовженого дня і відрахування дітей із них здійснюється наказом директора навчального закладу на підставі заяви батьків учнів (осіб, які їх замінюють).
Режим роботи груп продовженого дня визначається з урахуванням санітарно-гігієнічних норм і є складовою частиною режиму роботи навчального закладу.
3.7. Структура навчального року та режим роботи встановлюються закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.
У зонах екологічного лиха та епідемій місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування може встановлюватися особливий режим роботи закладу, який погоджується з органами державної санітарно-епідеміологічної служби.
Навчальний рік поділяється на семестри. Хронологічні рамки семестрів щороку конкретизуються з урахуванням розпоряджень Міністерства освіти і науки України.
3.8. Відволікання учнів від навчальних занять на інші види діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством України).
Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених навчальною програмою та робочим навчальним планом закладу, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють.
3.9. За погодженням з відповідним органом управління освітою райдержадміністрації з урахуванням місцевих умов, специфіки та профілю навчального закладу запроваджується графік канікул. Тривалість канікул протягом навчального року не повинна становити менш, як 30 календарних днів.
3.10. Тривалість уроків у навчальному закладі становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих - 40 хвилин, у п'ятих - одинадцятих - 45 хвилин. Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відповідними органами управління освітою та державною санітарно-епідеміологічною службою.
3.11. Тривалість перерв між уроками встановлюється із урахуванням потреби для організації активного відпочинку і харчування учнів, але не менше як 10 хвилин, великої перерви (після другого або третього уроку) – 20 хвилин.
3.12. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначається розкладом уроків, що складається відповідно до робочого навчального плану закладу з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог, погоджується з профспілковим комітетом і затверджується директором. Тижневий режим роботи навчального закладу затверджується у розкладі навчальних занять.
Крім різних форм обов'язкових навчальних занять у навчальному закладі проводяться індивідуальні, групові, факультативні та інші позакласні заняття та заходи, що передбачені окремим розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів та на розвиток їх творчих здібностей, нахилів і обдаровань.
3.13. Зміст, обсяг і характер домашніх завдань з кожного предмета визначається вчителем відповідно до педагогічних і санітарно - гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей учнів. У першому класі домашні завдання не задаються.
3.14. У навчальному закладі визначення рівня навчальних досягнень учнів у навчанні здійснюється відповідно до діючої системи оцінювання досягнень у навчанні, ведеться тематичний облік знань.
У 1 класі дається словесна характеристика навчальних досягнень учнів;
у 2 класі оцінювання навчальних досягнень здійснюється відповідно до рішення педагогічної ради (словесна характеристика або оцінювання в балах);
у 3 -11 класах навчальні досягнення оцінюються у балах.
У документах про освіту (табелях успішності, додатках до свідоцтв, атестатів) відображаються досягнення учнів у навчанні за семестри, навчальний рік та державну підсумкову атестацію. У додатках до свідоцтв про базову загальну середню освіту та атестатів про повну загальну середню освіту зазначається середній бал. Оцінка навчальних досягнень учнів першого класу відображається в їх характеристиці за результатами першого року навчання. Характеристика записується в особову справу учня.
3.15. Результати семестрового, річного та державної підсумкової атестації доводяться до відома учнів класним керівником (головою атестаційної комісії).
3.16. Порядок переведення і випуск учнів навчального закладу визначається Інструкцією про переведення та випуск учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти усіх типів і форм власності, затвердженою центральним органом виконавчої влади у галузі освіти.
3.17. Учні початкової школи, які протягом одного року навчання не засвоїли програмний матеріал, за поданням педагогічної ради та за згодою батьків (осіб, які їх замінюють) направляються для обстеження фахівцями відповідної психолого-медико-педагогічної консультації. За висновками зазначеної консультації такі учні можуть продовжувати навчання в спеціальних школах або навчатися за індивідуальними навчальними планами і програмами за згодою батьків (осіб, які їх замінюють).
Учні початкової школи, які через поважні причини (хвороба, інші обставини) за результатами річного оцінювання не засвоїли скориговану до індивідуальних особливостей навчальну програму, можуть бути, як виняток, за рішенням педагогічної ради та за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, залишені для повторного навчання у тому самому класі.
3.18. При переведенні учнів з початкової до основної школи передусім беруться до уваги досягнення в навчанні не нижче середнього рівня з української мови, читання, математики.
3.19. Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів, які закінчили певний ступінь навчання, вимогам Державних стандартів базової повної загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Порядок проведення державної підсумкової атестації, визначається Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженим центральним органом виконавчої влади у галузі освіти.
3.18. Учням, які закінчили певний ступінь навчального закладу, видається відповідний документ про освіту:
· після закінчення початкової школи - табель успішності;
· після закінчення основної школи - свідоцтво про базову загальну середню освіту;
· після закінчення навчального закладу - атестат про повну загальну середню освіту. Навчальні досягнення учнів 2-11 класів за підсумками семестрів відображаються в табелях успішності, які видаються учням в кінці І семестру та після завершення навчального року.
3.19. За успіхи у навчанні для учнів встановлюються такі форми морального і матеріального заохочення:
· нагородження Похвальним листом "За високі досягнення в навчанні"
відповідної категорії учнів (2),3-8,10 класів;
· видача свідоцтв про базову загальну середню освіту з відзнакою;
· видача атестатів про повну загальну середню освіту особливого зразка з присудженням золотої медалі "За високі досягнення в навчанні", присудженням срібної медалі "За досягнення в навчанні".
ІV. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ
4.1. Учасниками навчально-виховного процесу в навчальному закладі є:
• учні;
• керівники;
• педагогічні працівники;
• психологи,соціальні педагоги, бібліотекарі;
• інші спеціалісти;
• батьки або особи, які їх замінюють.
4.2. Права і обов'язки учнів, педагогічних та інших працівників визначаються
чинним законодавством та цим статутом.
4.3. Учні мають право:
• на вибір певного закладу, форми навчання, профільного напряму, факультативів, спецкурсів, позакласних занять;
• на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною, корекційно-відновною та лікувально- оздоровчою базою навчального закладу;
· на доступ до інформації з усіх галузей знань;
• брати участь у різних видах науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;
· отримання додаткових, у тому числі платних, навчальних послуг;
• брати участь в роботі органів учнівського та громадського самоврядування навчального закладу;
• брати участь в обговоренні і вносити власні пропозиції щодо організації навчально-виховного процесу, дозвілля учнів;
• брати участь у добровільних самодіяльних об'єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;
• на захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насилля, що порушують права або принижують їх честь і гідність;
• на безпечні умови навчання, виховання та працю,
• на вільне вираження поглядів, переконань.
4.4. Учні зобов'язані:
· оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками в обсязі не меншому, ніж визначено Державним стандартом загальної середньої освіти;
• дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку;
• бережливо ставитися до державного, громадського і особистого майна;
• дотримуватися законодавства, моральних та етичних норм;
• брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;
• дотримуватися правил особистої гігієни.
4.5. Учні закладу залучаються за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють, до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до статуту і правил внутрішнього розпорядку закладу з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.
4.6. Педагогічними працівниками можуть бути особи з високими моральними
якостями, які мають відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров'я яких дозволяє виконувати професійні обов'язки.
4.7. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників й інші трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законом України «Про загальну середню освіту» та іншими законодавчими актами.
Педагогічні працівники закладу приймаються на посаду та звільняються з посади органом управління освітою Висоцької сільської ради.
Обслуговуючий персонал приймається на посаду та звільняється з посади директором закладу.
4.8. Педагогічні працівники мають право на:
• захист професійної честі, гідності;
· самостійний вибір форм, методів, засобів навчальної роботи, не шкідливих для здоров'я учнів;
· участь в обговоренні та вирішенні питань організації навчально-виховного процесу;
· проведення в установленому порядку науково-дослідної, експериментальної, пошукової роботи;
• виявлення педагогічної ініціативи;
· позачергову атестацію з метою отримання відповідної категорії,педагогічного звання;
· вносити керівництву закладу і органам управління освітою пропозиції щодо поліпшення навчально-виховної роботи;
• участь у роботі органів учнівського самоврядування навчального закладу;
• підвищення кваліфікації, перепідготовку;
• отримання пенсії, у тому числі і за вислугу років, в порядку, визначеному законодавством України;
· на користування пільгами, матеріальне, житлово-побутове та соціальне забезпечення відповідно до чинного законодавства;
• на об'єднання у професійні спілки, членство в інших об'єднаннях громадян, діяльність яких не заборонена законом.
Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків не допускається, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України.
4.9. Педагогічні працівники зобов'язані:
• забезпечувати належний рівень викладання навчальних дисциплін відповідно до навчальних програм на рівні обов'язкових державних вимог;
• сприяти розвитку інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також збереження їх здоров'я, здійснювати пропаганду здорового способу життя;
• сприяти зростанню іміджу навчального закладу;
· настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
• виховувати в учнів повагу до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, духовних та культурних надбань народу України;
• готувати учнів до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
• дотримуватися педагогічної етики, моралі, поважати честь та гідність учнів;
· захищати учнів від будь-яких проявів фізичного або психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, тютюну, іншим шкідливим звичкам;
· постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;
· виконувати статут навчального закладу, правила внутрішнього трудового розпорядку, умови трудового договору;
• виконувати накази і розпорядження керівника навчального закладу, органів управління освітою;
• брати участь у роботі педагогічної ради.
4.10. У навчальному закладі обов'язково проводиться атестація педагогічних працівників. Атестація здійснюється, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
4.11. Педагогічні працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу, не виконують посадових обов'язків, умови трудового договору, контракту або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.
4.12. Інші працівники закладу мають право:
· вносити керівництву закладу пропозиції щодо поліпшення роботи навчального закладу;
· вносити пропозиції щодо поліпшення та вдосконалення роботи, пов’язаної з виконанням їх функціональних обов’язків;
· на забезпечення організаційно-технічних умов, необхідних для належного виконання своїх обов’язків;
· на соціальне і матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
· на об’єднання у професійні спілки та членство в інших об’єднаннях громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
· на безпечні умови праці, медичний огляд, проходження навчання та інструктажів з охорони праці;
· на одержання заохочення та нагород за старанне і зразкове виконання своїх службових обов’язків;
· порушувати питання захисту прав, професійної та людської честі і гідності.
4.13. Інші працівники закладу зобов’язані:
· виконувати статут закладу, правила внутрішнього розпорядку, умови трудового договору (контракту);
· при виконанні посадових обов’язків нести відповідальність за життя, фізичне і психічне здоров’я вихованців та учнів;
· нести відповідальність за збереження майново-матеріальних цінностей, раціональне їх використання;
· виконувати накази і розпорядження керівника навчального закладу;
· щорічно в установленому порядку проходити обов’язкові медичні огляди;
· сприяти зростанню іміджу НВК;
· виконувати інші обов’язки, які не суперечать законодавсту України.
4.14 Батьки, особи, які їх замінюють, мають право:
· обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування;
· звертатися до органів управління освітою, керівника навчального закладу і органів громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей;
• брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцненні навчально-матеріальної бази навчального закладу;
· на захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування навчального закладу та у відповідних державних, судових органах.
4.15. Батьки, особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за здобуття дітьми повної загальної середньої освіти і зобов'язані:
· забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;
• постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
· поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім’ї, державної та рідної мови, повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів;
• виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.
4.16. Представники громадськості мають право:
· обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування в навчальному закладі;
• керувати учнівськими об'єднаннями за інтересами, гуртками, секціями;
• сприяти покращенню матеріально-технічної бази, фінансовому забезпеченню навчального закладу;
• проводити консультації для педагогічних працівників;
• брати участь в організації навчально-виховного процесу.
4.17. Представники громадськості зобов'язані:
· дотримуватися статуту навчального закладу, виконувати накази та розпорядження керівника навчального закладу, рішення органів громадського самоврядування;
· захищати учнів від всіляких форм фізичного та психічного насильства, пропагувати здоровий спосіб життя, шкідливість вживання алкоголю, тютюну,наркотиків тощо.
V. УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ
5.1. Управління загальноосвітнім навчальним закладом здійснюється уповноваженим його засновником органом управління освітою сільської ради.
Безпосереднє керівництво навчальним закладом здійснює директор.
Директором може бути тільки громадянин України, який має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менше трьох років, має високі моральні якості та стан здоров’я, що дозволяє виконувати професійні обов’язки.
Директор освітнього закладу призначається на посаду та звільняється з посади виконавчим комітетом Висоцької сільської ради. Порядок призначення відбувається за результатами конкурсного відбору, що проводиться у відповідності з чинними нормативно-правовими документами, шляхом укладення контракту.
Призначення та звільнення заступників директора здійснюється уповноваженим органом управління освітою сільської ради за поданням директора загальноосвітнього закладу з дотриманням вимог чинного законодавства
5.2. Вищим органом громадського самоврядування навчального закладу є конференція, що скликаються не менше одного разу на рік.
Делегати загальних зборів з правом вирішального голосу обираються від
трьох категорій:
• працівників навчального закладу - зборами трудового колективу;
• учнів навчального закладу другого,третього ступеня - класними зборами;
· батьків учнів, представників громадськості - класними батьківськими
зборами.
Кожна категорія обирає однакову кількість делегатів. Визначається така кількість делегатів:
• від працівників - 20;
• від учнів-20;
• від батьків і представників громадськості - 20.
Термін їх повноважень становить один рік.
Загальні збори є правочинною, якщо в її роботі бере участь не менше половини делегатів кожної з трьох категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів.
Право скликати загальні збори мають голова ради навчального закладу, делегати конференції, якщо за це висловилось не менше третини їх загальної кількості, директор навчального закладу, засновник.
Загальні збори:
· обирає раду навчального закладу, її голову, встановлює термін їх повноважень;
· заслуховує звіт директора і голови ради навчального закладу;
· розглядає питання навчально-виховної, методичної і фінансово- господарської діяльності навчального закладу;
• затверджує основні напрями вдосконалення навчально-виховного процесу;
• розглядає інші найважливіші напрями діяльності навчального закладу;
· приймає рішення про стимулювання праці керівників та інших педагогічних працівників.
5.3. У період між загальними зборами діє рада навчального закладу.
5.3.1. Метою діяльності ради є:
• сприяння демократизації і гуманізації навчально-виховного процесу;
об'єднання зусиль педагогічного та учнівського колективів, батьків, громадськості щодо розвитку навчального закладу та удосконалення навчально-виховного процесу:
• формування позитивного іміджу та демократичного стилю управління навчальним закладом;
• розширення колегіальних форм управління навчальним закладом;
· підвищення ролі громадськості у вирішенні питань, пов'язаних з організацією навчально-виховного процесу.
5.3.2. Основними завданнями ради є:
• підвищення ефективності навчально-виховного процесу в взаємодії з сім'єю, громадськістю, державними та приватними інституціями;
· визначення стратегічних завдань, пріоритетних напрямів розвитку навчального закладу та сприяння організаційно-педагогічному забезпеченню навчально-виховного процесу;
• формування навичок здорового способу життя;
• створення належного педагогічного клімату в навчальному закладі;
· сприяння духовному, фізичному розвитку учнів та набуттю ними соціального досвіду;
• підтримка громадських ініціатив щодо вдосконалення навчання та виховання учнів, творчих пошуків і дослідно-експериментальної роботи педагогів;
· сприяння організації дозвілля та оздоровлення учнів;
· підтримка громадських ініціатив щодо створення належних умов вдосконалення процесу навчання та виховання учнів:
• ініціювання дій, що сприяли б неухильному виконанню положень чинного законодавства щодо обов'язковості загальної середньої освіти;
• стимулювання морального та матеріального заохочення учнів, сприяння пошуку. підтримки обдарованих дітей;
· зміцнення партнерських зв'язків між родинами учнів та загальноосвітнім навчальним закладом з метою забезпечення єдності навчально-виховного процесу.
5.3.3. До ради навчального закладу обираються пропорційно представники від педагогічного колективу, учнів ІІ-ІІІ ступенів навчання, батьків і громадськості.
Представництво в раді й загальна її чисельність визначаються конференцією навчального закладу.
Рішення про дострокове припинення роботи члена ради з будь-яких причин приймається виключно конференцією.
На чергових виборах склад ради оновлюється не менш ніж на третину.
5.3.4. Рада навчального закладу діє на засадах:
· пріоритету прав людини, гармонійного поєднання інтересів особи,
суспільства, держави;
• дотримання вимог законодавства України;
• колегіальності ухвалених рішень;
• добровільності і рівноправності членства;
• гласності;
Рада працює за планом, що затверджується загальними зборами.
Кількість засідань ради визначається їх доцільністю, але має бути не меншою чотирьох разів на рік.
Засідання ради може скликатися її головою або з ініціативи директора
навчального закладу, засновника, а також членами ради.
Рішення ради приймається простою більшістю голосів за наявності на
засідання не менше двох третин її членів. У разі рівної кількості голосів вирішальним є голос голови ради.
Рішення ради, що не суперечать чинному законодавству України та статуту навчального закладу, доводяться в 7-ми денний термін до відома педагогічного колективу, учнів, батьків (осіб, які їх замінюють), представників громадськості. У разі незгоди адміністрації навчального закладу з рішенням ради створюється погоджувальна комісія, яка розглядає спірне питання.
До складу комісії входять представники органів громадського самоврядування, адміністрації, профспілкового комітету навчального закладу.
5.3.5. Очолює раду навчального закладу голова, який обирається зі складу ради.
Голова ради є членом педагогічної ради.
Для вирішення поточних питань рада може створювати постійні або
тимчасові комісії з окремих напрямів роботи. Склад комісій і зміст їх роботи визначаються радою.
Члени ради мають право виносити на розгляд усі питання, що стосуються
діяльності навчального закладу, пов'язаної з організацією навчально-виховного
процесу, проведенням оздоровчих та культурно-масових заходів.
5.3.6. Рада навчального закладу:
• організовує виконання рішень загальних зборів;
· вносить пропозиції щодо зміни типу, статусу, профільності навчання, вивчення іноземних мов та мов національних меншин;
· спільно з директором розглядає і затверджує план роботи навчального закладу та здійснює контроль за його виконанням;
· разом з адміністрацією здійснює контроль за виконанням статуту навчального закладу;
• затверджує режим роботи навчального закладу;
· сприяє формуванню мережі класів навчального закладу, обґрунтовуючи її доцільність в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування;
· приймає спільно з педагогічною радою рішення про представлення до нагородження випускників навчального закладу золотою медаллю "За високі досягнення в навчанні", срібною медаллю "За досягнення в навчанні" та Похвальними грамотами "За особливі досягнення у вивченні окремих
предметів";
• разом з педагогічною радою визначає доцільність вибору навчальних предметів варіативної частини робочих навчальних планів, враховуючи можливості, потреби учнів, а також тенденції розвитку регіону, суспільства і держави;
• погоджує робочий навчальний план на кожен календарний рік спільно з педагогічною радою закладу;
• заслуховує звіт голови ради, інформацію директора школи та його заступників з питань навчально-виховної роботи та фінансово-господарської діяльності;
• бере участь у засіданнях атестаційної комісії з метою обговорення питань про присвоєння кваліфікаційних категорій учителям;
· від імені батьків, учнів дає оцінку професійної діяльності, загальної культури, моральних якостей учителів, що атестуються, з відповідним записом у атестаційному листі;
• виносить на розгляд педагогічної ради пропозиції щодо поліпшення організації позакласної та позашкільної роботи з учнями;
• виступає ініціатором проведення добродійних акцій;
• виносить на розгляд педагогічної ради та відповідного органу управління освітою пропозиції щодо морального та матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу;
• ініціює розгляд кадрових питань та бере участь у їх вирішенні;
• сприяє створенню та діяльності центрів дозвілля, а також залучає громадськість, батьків (осіб, які їх замінюють) до участі в керівництві гуртками, іншими видами позакласної та позашкільної роботи, до проведення оздоровчих та культурно-масових заходів з учнями;
• розподіляє і контролює кошти фонду загального обов'язкового навчання, приймає рішення про надання матеріальної допомоги учням;
• розглядає питання родинного виховання;
• бере участь за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, в обстеженні житлово-побутових умов учнів, які перебувають в несприятливих соціально- економічних умовах;
• сприяє педагогічній освіті батьків;
• сприяє поповненню бібліотечного фонду та передплаті періодичних видань;
• розглядає питання здобуття обов'язкової загальної середньої освіти учнями;
• організовує громадський контроль за харчуванням і медичним обслуговуванням учнів;
• розглядає звернення учасників навчально-виховного процесу з питань роботи навчального закладу:
• вносить пропозиції щодо морального та матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу:
• може створювати постійні або тимчасові комісії з окремих напрямів роботи. Склад комісій та зміст їх роботи визначається радою.
5.4. При навчальному закладі за рішенням загальних зборів може створюватися і діяти піклувальна рада, загальношкільний та класні батьківські комітети.
Загальношкільний та класні батьківські комітети діють у відповідності до законодавства України згідно з положенням, що погоджуються на загальношкільних батьківських зборах та затверджуються керівником закладу.
5.5. Основними завданнями піклувальної ради є:
· сприяння виконанню законодавства України щодо обов’язковості повної загальної середньої освіти;
· співпраця з органами виконавчої влади, організаціями, підприємствами, установами, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов навчання та виховання учнів у навчальному закладі;
· організація змістовного дозвілля та оздоровлення учнів, педагогічних працівників;
· вироблення рекомендацій щодо раціонального використання фонду загальнообов’язкового навчання;
· запобігання дитячій бездоглядності;
· сприяння працевлаштуванню випускників навчального закладу;
· стимулювання творчої праці педагогічних працівників та учнів;
· всебічне зміцнення зв’язків між родинами учнів та навчальним закладом.
5.5.1. Піклувальна рада формується у складі одинадцяти осіб з представників місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, окремих громадян, в тому числі іноземних.
Члени піклувальної ради обираються на конференції навчального закладу шляхом голосування простою більшістю голосів. Члени піклувальної ради працюють на громадських засадах. Не допускається втручання членів піклувальної ради в навчально-виховний процес (відвідування уроків тощо) без згоди керівника навчального закладу. У випадку, коли хтось із членів піклувальної ради вибуває, на конференції на його місце обирається інша особа.
5.5.2. Піклувальна рада діє на засадах:
· пріоритету прав людини, гармонійного поєднання інтересів особи, суспільства, держави;
· дотримання вимог законодавства України;
· самоврядування;
· колегіальності ухвалення рішень;
· добровільності, рівноправності, членства;
· гласності.
Робота піклувальної ради планується довільно. Кількість засідань
визначається їх доцільністю. Але як правило не менш ніж чотири рази на рік. Позачергові засідання можуть проводитися також на вимогу третини і більше її членів. Засідання піклувальної ради є правомочним , якщо на ньому присутні не менше двох третин її членів.
Рішення піклувальної ради приймається простою більшістю голосів. Піклувальна ради інформує про свою діяльність у доступній формі на зборах, у засобах масової інформації, через спеціальні стенди тощо.
Рішення піклувальної ради в 7-денний термін доводяться до відома учасників навчально-виховного процесу. Їх виконання організовується членами піклувальної ради.
5.5.3. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради.
З числа членів піклувальної ради обираються також заступник голови та секретар.
Голова піклувальної ради:
· скликає і координує роботу піклувальної ради;
· готує і проводить засідання, затверджує рішення піклувальної ради;
· визначає функції заступника, секретаря та інших членів піклувальної ради;
· представляє піклувальну раду в установах, підприємствах, організаціях з питань, віднесених до її повноважень;
· голова піклувальної ради має право делегувати свої повноваження членам піклувальної ради.
5.5.4. Піклувальна рада має право:
· вносити на розгляд виконавчої влади, керівника навчального закладу, загальних зборів, конференцій пропозиції щодо зміцнення матеріально-технічної, навчально-виробничої, наукової, культурно-спортивної, корекційно-відновної та лікувально-оздоровчої бази навчального закладу;
· залучати додаткові джерела фінансування навчального закладу;
· вживати заходи до зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази навчального закладу;
· стимулювати творчу працю педагогічних працівників, учнів;
· брати участь у розгляді звернень громадян з питань, що стосуються роботи навчального закладу, з метою сприяння їх вирішенню у встановленому порядку;
· створювати комісії ініціативні групи, до складу яких входять представники громадськості, педагогічного колективу, батьки та особи, які їх замінюють, представники учнівського самоврядування.
5.6. Директор навчального закладу:
• здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників;
• організовує навчально-виховний процес:
• забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, рівнем навчальних досягнень учнів;
• відповідає за якість і ефективність роботи педагогічного колективу;
• створює необхідні умови для участі учнів у позакласній та позашкільній роботі, проведенні виховної роботи;
• забезпечує дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, безпеки життєдіяльності;
• підтримує ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів;
• забезпечує права учнів на захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;
• призначає класних керівників, завідуючих навчальними кабінетами, майстернями, навчально-дослідними ділянками;
· контролює організацію харчування і медичного обслуговування учнів;
• здійснює контроль за проходженням працівниками в установлені терміни обов'язкових медичних оглядів і несе за це відповідальність;
• розпоряджається в установленому порядку шкільним майном і коштами;
• видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання;
• за погодженням із профспілковим комітетом затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові обов'язки працівників закладу;
• створює умови для творчого зростання педагогічних працівників, пошуку та застосування ними ефективних форм навчання та виховання;
• призначає та звільняє з роботи технічний та допоміжно-обслуговуючий персонал школи, вносить пропозиції засновнику щодо призначення та звільнення з роботи педагогічних працівників;
• несе відповідальність за свою діяльність перед учнями, батьками, педагогічними працівниками, засновником, місцевими органами державної виконавчої влади, громадськими органами шкільного самоврядування тощо.
5.7. Обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається на підставі законодавства директором навчального закладу і затверджується відповідним органом управління освітою Висоцької сільської ради. Обсяг навчального навантаження може бути менше тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.
Перерозподіл навчального навантаження протягом навчального року допускається лише в разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням чинного законодавства про працю.
5.8. У навчальному закладі створюється постійно діючий дорадчий орган - педагогічна рада.
Головою педагогічної ради є директор навчального закладу.
5.9. Педагогічна рада розглядає питання:
• удосконалення і методичного забезпечення навчально-виховного процесу, планування та режиму роботи навчального закладу;
• переведення учнів до наступних класів, їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за досягнення в навчанні;
· підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, впровадження у навчальний процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;
· морального та матеріального заохочення учнів та працівників навчального закладу.
5.10. Робота педагогічної ради планується у довільній формі відповідно до потреб навчального закладу. Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але не може бути менше чотирьох разів на рік.
Члени педагогічної ради мають право виносити на її розгляд актуальні питання навчально-виховного процесу.
5.11. У навчальному закладі можуть створюватися учнівські та учительські громадські організації, що діють відповідно до чинного законодавства України.
VI. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА
6.1. Матеріально-технічна база навчального закладу включає будівлі, споруди, комунікації, обладнання, транспортні засоби, матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі навчального закладу.
6.2. Майно навчального закладу належить йому на правах власності, повного господарського відання або оперативного управління відповідно до чинного законодавства, рішення про заснування і статуту навчального закладу та укладених ним угод.
6.3. Навчальний заклад відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм їх охорони.
6.4. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна навчального закладу проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством. Збитки, завдані навчальному закладу внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.
6.5. Для забезпечення навчально-виховного процесу база навчального закладу складається із навчальних кабінетів, комбінованої майстерні, а також спортивної зали, бібліотеки, медичного, комп'ютерного кабінетів, їдальні, приміщення для технічного та навчально-допоміжного персоналу тощо.
6.6. Відповідно до рішення Людинської сільської ради від 17 квітня 2011 року № 57 та згідно Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, серія ЯЯ № 272608 від 22 червня 2011 року, навчальний заклад має земельну ділянку в розмірі 2,6688 га , де розміщуються спортивний та географічний майданчики, зона відпочинку, фруктовий сад, навчальні, господарські будівлі тощо.
VII. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
7.1. Фінансово-господарська діяльність навчального закладу здійснюється на основі його кошторису.
7.2. Джерелами формування кошторису навчального закладу є:
- кошти засновника;
- кошти місцевого бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечення вивчення предметів в обсязі Державних стандартів освіти;
- кошти фізичних осіб;
- кошти юридичних осіб;
- кошти, отримані за надання платних послуг;
- доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, від здачі в оренду приміщень, споруд, обладнання;
- благодійні внески юридичних і фізичних осіб.
7.3. У навчальному закладі може створюватися фонд загального обов'язкового навчання, який формується з урахуванням матеріально-побутових потреб учнів за рахунок коштів засновника та бюджету в розмірі не менше одного відсотка витрат на його поточне утримання, а також за рахунок коштів, залучених з інших джерел.
Кошти фонду загального обов'язкового навчання зберігаються на рахунку управління освіти, молоді та спорту в установі банку і витрачаються відповідно до кошторису, що затверджується директором навчального закладу.
Облік і використання коштів фонду загального обов'язкового навчання здійснюється навчальним закладом згідно з наказом директора, що видається на підставі рішення ради навчального закладу, відповідно до порядку, передбаченого чинним законодавством.
Контроль за правильним використанням коштів фонду загального обов'язкового навчання здійснюють органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, органи управління освітою.
Не використані за звітний період кошти фонду вилученню не підлягають і використовуються за призначенням у наступному році.
7.4. Навчальний заклад має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси; користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи; фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.
7.5. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в навчальному закладі визначається чинним законодавством та нормативно-правовими актами центральних та місцевих органів управління освітою, яким підпорядкований заклад.
7.6. Звітність про діяльність навчального закладу встановлюється відповідно до чинного законодавства.
7.7. Заклад може виконувати освітні програми і надавати платні послуги на договірній основі згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Порядок надання платних послуг затверджується МОН за погодженням з Мінфіном та Мінекономіки.
VIII. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
8.1. Навчальний заклад за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних надходжень має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, встановлювати відповідно до законодавства прямі зв'язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.
8.2. Навчальний заклад має право відповідно до чинного законодавства укладати угоди про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об'єднаннями інших країн.
IX. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
9.1. Державний контроль за діяльністю навчального закладу здійснюється з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики в загальної середньої освіти здійснюють спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі освіти, Державна інспекція навчальних закладів при центральному органі виконавчої влади в галузі освіти, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування і підпорядковані їм органи управління освітою..
9.2. Державний контроль здійснюють Міністерство освіти і науки України, засновник та інші органи управління освітою відповідно до чинного законодавства.
9.3. Основною формою державного контролю за діяльністю навчального закладу є атестація, що проводиться не рідше одного разу на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
9.4. У період між атестацією проводяться перевірки (інспектування) навчального закладу з питань, пов'язаних з його навчально-виховною діяльністю. Зміст, види і періодичність цих перевірок визначаються залежно від стану навчально-виховної роботи, але не частіше 1-2 разів на рік. Перевірки з питань, не пов'язаних з навчально-виховною діяльністю, проводяться засновником відповідно до чинного законодавства.
X. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
10.1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію навчального закладу приймає засновник відповідно до чинного законодавства.
Реорганізація і ліквідація загальноосвітнього навчального закладу у сільській місцевості, заснованого на комунальній формі власності, допускається лише за згодою територіальної громади.
Реорганізація навчального закладу відбувається шляхом злиття, поділу, виділення, перетворення.
Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником, а у випадку ліквідації за рішенням господарського суду - ліквідаційною комісією, призначеною цим органом.
З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління навчальним закладом.
10.2. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно навчального закладу, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний
баланс і представляє його засновнику.
10.3. У випадку реорганізації права та зобов'язання навчального закладу переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або до визначених навчальних закладів.
Директор Людинської ЗОШ
І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич Серко М.М.
«___»_____________ 2017 року
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Людинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич Висоцької сільської ради Дубровицького району Рівненської області, далі - навчальний заклад, утворена шляхом зміни назви Людинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич Дубровицької районної ради Рівненської області у зв’язку із зміною засновника та переходу у власність об’єднаної територіальної громади Висоцької сільської ради.
1.2. Статут Людинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич Висоцької сільської ради Дубровицького району Рівненської області розроблений з урахуванням Законів України « Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими нормативно-правовими актами.
1.3. Юридична адреса навчального закладу:
вулиця Шкільна, 4, село Людинь Дубровицького району Рівненської області, поштовий індекс 34123, телефон 8 (03658) 4-11-18.
1.4. Навчальний заклад є юридичною особою, має печатку, кутовий штамп, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій – 25313970; при переході на фінансову самостійність може мати самостійний баланс і рахунки в установі банку.
1.5. Засновником навчального закладу є Висоцька сільська рада Дубровицького району Рівненської області.
1.6. Людинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич Висоцької сільської ради Дубровицького району Рівненської області є правонаступником Людинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.К.Хомич Дубровицької районної ради Рівненської області, яка перебувала у комунальній власності територіальної громади Дубровицького району.
1.7. Повне найменування навчального закладу – Людинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.К.Хомич Висоцької сільської ради Дубровицького району Рівненської області, скорочене – Людинська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич .
1.8. Управління Людинською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів ім.К.Хомич та її майном передано на баланс Висоцькій сільській раді Дубровицького району Рівненської області рішенням сесії Дубровицької районної ради від 14 грудня 2016 року № 122.
Висоцька сільська рада рішенням сесії затверджує статут школи, здійснює фінансування закладу та його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі, обладнання, інженерні комунікації, встановлює їх статус, організовує їх будівництво та ремонт приміщень,їх господарське обслуговування, сприяє організації медичного обслуговування та харчування учнів.
II. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
2.1. Головною метою навчального закладу є забезпечення реалізації рівного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.
2.2. Головними завданнями навчального закладу є:
· забезпечення реалізації рівного права громадян на повну загальну середню освіту;
· виховання громадянина України;
· виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
· формування та розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення;
· виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;
· надання кваліфікованої допомоги в корекції недоліків розвитку дитини;
· розвиток особистості учня, його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;
· реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;
· виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян, формування засад здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я вихованців,створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину, суспільство.
2.3. Навчальний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, Положенням
про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 року № 778, іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.
2.4. Навчальний заклад самостійно приймає рішення і здійснює свою діяльність в межах своєї компетенції, передбаченої законодавством України та власним статутом.
2.5. Навчальний заклад несе відповідальність перед особою, суспільством, державою за:
· реалізацію головних завдань, визначених Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, іншими нормативно-правовими актами;
· безпечні умови освітньої діяльності;
· дотримання державних стандартів освіти;
· дотриманням договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;
· дотримання фінансової дисципліни;
· забезпечення рівня навчання і виховання в обсязі державних вимог;
· дотримання умов, що визначаються за результатами атестації;
2.6. У навчальному закладі визначена українська мова навчання і може бути запроваджено допрофільне та профільне навчання.
2.7. Навчальний заклад має право:
· проходити в установленому порядку державну атестацію;
· за погодженням із засновником визначати форми, методи і засоби організації навчально-виховного процесу;
· визначати варіативну частину робочого навчального плану;
· в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани;
· спільно з вищими навчальними закладами, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу, шо не суперечить законодавству України;
· своєчасно забезпечувати підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та стажування педагогічних кадрів;
· використовувати різні форми морального та матеріального заохочення до учасників навчально-виховного процесу;
· бути власником і розпорядником рухомого і нерухомого майна згідно з законодавством України та власним статутом;
· отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб;
· залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку, визначеному законодавством України;
· розвивати власну соціальну базу: мережу спортивно-оздоровчих, культурних підрозділів;
· здійснювати капітальне будівництво і реконструкцію, капітальний ремонт на основі договорів підряду чи господарським способом;
· встановлювати форму для учнів.
· вносити зміни або доповнення до статуту закладу.
2.8. У навчальному закладі створюються та можуть функціонувати:
· методичні об’єднання вчителів, методична рада;
· творчі групи вчителів , семінари –практикуми, психолого-педагогічний консиліум;
· школа педагогічного досвіду;
· школа педагогічної адаптації молодих спеціалістів;
· інші форми організації методичної роботи.
2.9. Планування усіх форм методичної роботи затверджується шкільною методичною радою.
2.10. Медичне обслуговування учнів та відповідні умови для його організації забезпечуються засновником і здійснюються відповідним органом охорони здоров’я на безоплатній основі.
2.11. Харчування учнів школи здійснюється відповідно до законодавства. Контроль за організацією та якістю харчування, вітамінізацію страв, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів здійснюють медичний працівник та керівник закладу.
2.12. Взаємовідносини навчального закладу з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.
3.1. Заклад складається з одного підрозділу —шкільного.
3.2. Кількість класів, груп продовженого дня у закладі встановлюється засновником та підставі нормативів їх наповнюваності, затверджених центральним органом виконавчої влади у галузі освіти відповідно до заяв батьків (осіб, які їх замінюють) та санітарно-гігієнічних норм.
3.3. Навчальний заклад планує свою роботу самостійно відповідно до перспективного та річного плану.
У планах роботи відображаються найголовніші питання діяльності навчального закладу, визначаються перспективи його розвитку.
Плани затверджуються радою навчального закладу та директором школи.
3.4. Основним документом, що регулює навчально-виховний процес, є робочий навчальний план, що складається на основі типових навчальних планів, розроблених та затверджених Міністерством освіти і науки України, із конкретизацією варіативної частини і визначенням профілю навчання.
Робочий план навчального закладу погоджується радою навчального закладу та педагогічною радою і затверджується органом управління освітою Висоцької сільської ради. У вигляді додатків до робочого навчального плану додається режим роботи.
3.5. Відповідно до робочого навчального плану педагогічні працівники навчального закладу самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття освіти на рівні державних стандартів.
3.6. Бажаючим надається право і створюються умови для індивідуального навчання, прискореного закінчення закладу (заочна (дистанційна) форма навчання), складання державної підсумкової атестації екстерном. Навчальний заклад за погодженням з органом управління освітою може приймати рішення про створення класів з поглибленим вивченням предметів, спеціальних та інклюзивних класів для навчання дітей з особливими освітніми потребами.
Індивідуальне навчання та екстернат організовуються відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України, Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах та Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, затверджених центральним органом виконавчої влади у галузі освіти.
3.7. Навчальний заклад здійснює навчально-виховний процес за однозмінною формою навчання при п’ятиденному робочому тижні.
3.8. Зарахування учнів до навчального закладу здійснюється протягом календарного року згідно з наказом директора на підставі особистої заяви батьків учня або осіб, які їх замінюють, свідоцтв про народження (копії), медичної довідки встановленого зразка, документа про наявний рівень освіти (крім дітей, які вступають до першого класу).
До 1-го класу зараховуються діти, як правило, 6-річного віку.
У разі потреби на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, учень може перейти протягом будь-якого року навчання до іншого навчального закладу. При цьому йому видається особова справа встановленого Міністерством освіти і науки України зразка.
3.9. Для учнів першого та другого ступенів навчання в навчальному закладі при наявності належної навчально-матеріальної бази, педагогічних працівників, обслуговуючого персоналу можуть створюватися групи продовженого дня.
Зарахування до груп продовженого дня і відрахування дітей із них здійснюється наказом директора навчального закладу на підставі заяви батьків учнів (осіб, які їх замінюють).
Режим роботи груп продовженого дня визначається з урахуванням санітарно-гігієнічних норм і є складовою частиною режиму роботи навчального закладу.
3.7. Структура навчального року та режим роботи встановлюються закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.
У зонах екологічного лиха та епідемій місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування може встановлюватися особливий режим роботи закладу, який погоджується з органами державної санітарно-епідеміологічної служби.
Навчальний рік поділяється на семестри. Хронологічні рамки семестрів щороку конкретизуються з урахуванням розпоряджень Міністерства освіти і науки України.
3.8. Відволікання учнів від навчальних занять на інші види діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством України).
Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених навчальною програмою та робочим навчальним планом закладу, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють.
3.9. За погодженням з відповідним органом управління освітою райдержадміністрації з урахуванням місцевих умов, специфіки та профілю навчального закладу запроваджується графік канікул. Тривалість канікул протягом навчального року не повинна становити менш, як 30 календарних днів.
3.10. Тривалість уроків у навчальному закладі становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих - 40 хвилин, у п'ятих - одинадцятих - 45 хвилин. Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відповідними органами управління освітою та державною санітарно-епідеміологічною службою.
3.11. Тривалість перерв між уроками встановлюється із урахуванням потреби для організації активного відпочинку і харчування учнів, але не менше як 10 хвилин, великої перерви (після другого або третього уроку) – 20 хвилин.
3.12. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначається розкладом уроків, що складається відповідно до робочого навчального плану закладу з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог, погоджується з профспілковим комітетом і затверджується директором. Тижневий режим роботи навчального закладу затверджується у розкладі навчальних занять.
Крім різних форм обов'язкових навчальних занять у навчальному закладі проводяться індивідуальні, групові, факультативні та інші позакласні заняття та заходи, що передбачені окремим розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів та на розвиток їх творчих здібностей, нахилів і обдаровань.
3.13. Зміст, обсяг і характер домашніх завдань з кожного предмета визначається вчителем відповідно до педагогічних і санітарно - гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей учнів. У першому класі домашні завдання не задаються.
3.14. У навчальному закладі визначення рівня навчальних досягнень учнів у навчанні здійснюється відповідно до діючої системи оцінювання досягнень у навчанні, ведеться тематичний облік знань.
У 1 класі дається словесна характеристика навчальних досягнень учнів;
у 2 класі оцінювання навчальних досягнень здійснюється відповідно до рішення педагогічної ради (словесна характеристика або оцінювання в балах);
у 3 -11 класах навчальні досягнення оцінюються у балах.
У документах про освіту (табелях успішності, додатках до свідоцтв, атестатів) відображаються досягнення учнів у навчанні за семестри, навчальний рік та державну підсумкову атестацію. У додатках до свідоцтв про базову загальну середню освіту та атестатів про повну загальну середню освіту зазначається середній бал. Оцінка навчальних досягнень учнів першого класу відображається в їх характеристиці за результатами першого року навчання. Характеристика записується в особову справу учня.
3.15. Результати семестрового, річного та державної підсумкової атестації доводяться до відома учнів класним керівником (головою атестаційної комісії).
3.16. Порядок переведення і випуск учнів навчального закладу визначається Інструкцією про переведення та випуск учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти усіх типів і форм власності, затвердженою центральним органом виконавчої влади у галузі освіти.
3.17. Учні початкової школи, які протягом одного року навчання не засвоїли програмний матеріал, за поданням педагогічної ради та за згодою батьків (осіб, які їх замінюють) направляються для обстеження фахівцями відповідної психолого-медико-педагогічної консультації. За висновками зазначеної консультації такі учні можуть продовжувати навчання в спеціальних школах або навчатися за індивідуальними навчальними планами і програмами за згодою батьків (осіб, які їх замінюють).
Учні початкової школи, які через поважні причини (хвороба, інші обставини) за результатами річного оцінювання не засвоїли скориговану до індивідуальних особливостей навчальну програму, можуть бути, як виняток, за рішенням педагогічної ради та за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, залишені для повторного навчання у тому самому класі.
3.18. При переведенні учнів з початкової до основної школи передусім беруться до уваги досягнення в навчанні не нижче середнього рівня з української мови, читання, математики.
3.19. Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів, які закінчили певний ступінь навчання, вимогам Державних стандартів базової повної загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Порядок проведення державної підсумкової атестації, визначається Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженим центральним органом виконавчої влади у галузі освіти.
3.18. Учням, які закінчили певний ступінь навчального закладу, видається відповідний документ про освіту:
· після закінчення початкової школи - табель успішності;
· після закінчення основної школи - свідоцтво про базову загальну середню освіту;
· після закінчення навчального закладу - атестат про повну загальну середню освіту. Навчальні досягнення учнів 2-11 класів за підсумками семестрів відображаються в табелях успішності, які видаються учням в кінці І семестру та після завершення навчального року.
3.19. За успіхи у навчанні для учнів встановлюються такі форми морального і матеріального заохочення:
· нагородження Похвальним листом "За високі досягнення в навчанні"
відповідної категорії учнів (2),3-8,10 класів;
· видача свідоцтв про базову загальну середню освіту з відзнакою;
· видача атестатів про повну загальну середню освіту особливого зразка з присудженням золотої медалі "За високі досягнення в навчанні", присудженням срібної медалі "За досягнення в навчанні".
ІV. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ
4.1. Учасниками навчально-виховного процесу в навчальному закладі є:
• учні;
• керівники;
• педагогічні працівники;
• психологи,соціальні педагоги, бібліотекарі;
• інші спеціалісти;
• батьки або особи, які їх замінюють.
4.2. Права і обов'язки учнів, педагогічних та інших працівників визначаються
чинним законодавством та цим статутом.
4.3. Учні мають право:
• на вибір певного закладу, форми навчання, профільного напряму, факультативів, спецкурсів, позакласних занять;
• на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною, корекційно-відновною та лікувально- оздоровчою базою навчального закладу;
· на доступ до інформації з усіх галузей знань;
• брати участь у різних видах науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо;
· отримання додаткових, у тому числі платних, навчальних послуг;
• брати участь в роботі органів учнівського та громадського самоврядування навчального закладу;
• брати участь в обговоренні і вносити власні пропозиції щодо організації навчально-виховного процесу, дозвілля учнів;
• брати участь у добровільних самодіяльних об'єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;
• на захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насилля, що порушують права або принижують їх честь і гідність;
• на безпечні умови навчання, виховання та працю,
• на вільне вираження поглядів, переконань.
4.4. Учні зобов'язані:
· оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками в обсязі не меншому, ніж визначено Державним стандартом загальної середньої освіти;
• дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку;
• бережливо ставитися до державного, громадського і особистого майна;
• дотримуватися законодавства, моральних та етичних норм;
• брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;
• дотримуватися правил особистої гігієни.
4.5. Учні закладу залучаються за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють, до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до статуту і правил внутрішнього розпорядку закладу з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.
4.6. Педагогічними працівниками можуть бути особи з високими моральними
якостями, які мають відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров'я яких дозволяє виконувати професійні обов'язки.
4.7. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників й інші трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законом України «Про загальну середню освіту» та іншими законодавчими актами.
Педагогічні працівники закладу приймаються на посаду та звільняються з посади органом управління освітою Висоцької сільської ради.
Обслуговуючий персонал приймається на посаду та звільняється з посади директором закладу.
4.8. Педагогічні працівники мають право на:
• захист професійної честі, гідності;
· самостійний вибір форм, методів, засобів навчальної роботи, не шкідливих для здоров'я учнів;
· участь в обговоренні та вирішенні питань організації навчально-виховного процесу;
· проведення в установленому порядку науково-дослідної, експериментальної, пошукової роботи;
• виявлення педагогічної ініціативи;
· позачергову атестацію з метою отримання відповідної категорії,педагогічного звання;
· вносити керівництву закладу і органам управління освітою пропозиції щодо поліпшення навчально-виховної роботи;
• участь у роботі органів учнівського самоврядування навчального закладу;
• підвищення кваліфікації, перепідготовку;
• отримання пенсії, у тому числі і за вислугу років, в порядку, визначеному законодавством України;
· на користування пільгами, матеріальне, житлово-побутове та соціальне забезпечення відповідно до чинного законодавства;
• на об'єднання у професійні спілки, членство в інших об'єднаннях громадян, діяльність яких не заборонена законом.
Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків не допускається, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України.
4.9. Педагогічні працівники зобов'язані:
• забезпечувати належний рівень викладання навчальних дисциплін відповідно до навчальних програм на рівні обов'язкових державних вимог;
• сприяти розвитку інтересів, нахилів та здібностей дітей, а також збереження їх здоров'я, здійснювати пропаганду здорового способу життя;
• сприяти зростанню іміджу навчального закладу;
· настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
• виховувати в учнів повагу до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, духовних та культурних надбань народу України;
• готувати учнів до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
• дотримуватися педагогічної етики, моралі, поважати честь та гідність учнів;
· захищати учнів від будь-яких проявів фізичного або психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, тютюну, іншим шкідливим звичкам;
· постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;
· виконувати статут навчального закладу, правила внутрішнього трудового розпорядку, умови трудового договору;
• виконувати накази і розпорядження керівника навчального закладу, органів управління освітою;
• брати участь у роботі педагогічної ради.
4.10. У навчальному закладі обов'язково проводиться атестація педагогічних працівників. Атестація здійснюється, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
4.11. Педагогічні працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу, не виконують посадових обов'язків, умови трудового договору, контракту або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.
4.12. Інші працівники закладу мають право:
· вносити керівництву закладу пропозиції щодо поліпшення роботи навчального закладу;
· вносити пропозиції щодо поліпшення та вдосконалення роботи, пов’язаної з виконанням їх функціональних обов’язків;
· на забезпечення організаційно-технічних умов, необхідних для належного виконання своїх обов’язків;
· на соціальне і матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
· на об’єднання у професійні спілки та членство в інших об’єднаннях громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
· на безпечні умови праці, медичний огляд, проходження навчання та інструктажів з охорони праці;
· на одержання заохочення та нагород за старанне і зразкове виконання своїх службових обов’язків;
· порушувати питання захисту прав, професійної та людської честі і гідності.
4.13. Інші працівники закладу зобов’язані:
· виконувати статут закладу, правила внутрішнього розпорядку, умови трудового договору (контракту);
· при виконанні посадових обов’язків нести відповідальність за життя, фізичне і психічне здоров’я вихованців та учнів;
· нести відповідальність за збереження майново-матеріальних цінностей, раціональне їх використання;
· виконувати накази і розпорядження керівника навчального закладу;
· щорічно в установленому порядку проходити обов’язкові медичні огляди;
· сприяти зростанню іміджу НВК;
· виконувати інші обов’язки, які не суперечать законодавсту України.
4.14 Батьки, особи, які їх замінюють, мають право:
· обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування;
· звертатися до органів управління освітою, керівника навчального закладу і органів громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей;
• брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцненні навчально-матеріальної бази навчального закладу;
· на захист законних інтересів своїх дітей в органах громадського самоврядування навчального закладу та у відповідних державних, судових органах.
4.15. Батьки, особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за здобуття дітьми повної загальної середньої освіти і зобов'язані:
· забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;
• постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
· поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім’ї, державної та рідної мови, повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів;
• виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.
4.16. Представники громадськості мають право:
· обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування в навчальному закладі;
• керувати учнівськими об'єднаннями за інтересами, гуртками, секціями;
• сприяти покращенню матеріально-технічної бази, фінансовому забезпеченню навчального закладу;
• проводити консультації для педагогічних працівників;
• брати участь в організації навчально-виховного процесу.
4.17. Представники громадськості зобов'язані:
· дотримуватися статуту навчального закладу, виконувати накази та розпорядження керівника навчального закладу, рішення органів громадського самоврядування;
· захищати учнів від всіляких форм фізичного та психічного насильства, пропагувати здоровий спосіб життя, шкідливість вживання алкоголю, тютюну,наркотиків тощо.
V. УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ
5.1. Управління загальноосвітнім навчальним закладом здійснюється уповноваженим його засновником органом управління освітою сільської ради.
Безпосереднє керівництво навчальним закладом здійснює директор.
Директором може бути тільки громадянин України, який має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менше трьох років, має високі моральні якості та стан здоров’я, що дозволяє виконувати професійні обов’язки.
Директор освітнього закладу призначається на посаду та звільняється з посади виконавчим комітетом Висоцької сільської ради. Порядок призначення відбувається за результатами конкурсного відбору, що проводиться у відповідності з чинними нормативно-правовими документами, шляхом укладення контракту.
Призначення та звільнення заступників директора здійснюється уповноваженим органом управління освітою сільської ради за поданням директора загальноосвітнього закладу з дотриманням вимог чинного законодавства
5.2. Вищим органом громадського самоврядування навчального закладу є конференція, що скликаються не менше одного разу на рік.
Делегати загальних зборів з правом вирішального голосу обираються від
трьох категорій:
• працівників навчального закладу - зборами трудового колективу;
• учнів навчального закладу другого,третього ступеня - класними зборами;
· батьків учнів, представників громадськості - класними батьківськими
зборами.
Кожна категорія обирає однакову кількість делегатів. Визначається така кількість делегатів:
• від працівників - 20;
• від учнів-20;
• від батьків і представників громадськості - 20.
Термін їх повноважень становить один рік.
Загальні збори є правочинною, якщо в її роботі бере участь не менше половини делегатів кожної з трьох категорій. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів.
Право скликати загальні збори мають голова ради навчального закладу, делегати конференції, якщо за це висловилось не менше третини їх загальної кількості, директор навчального закладу, засновник.
Загальні збори:
· обирає раду навчального закладу, її голову, встановлює термін їх повноважень;
· заслуховує звіт директора і голови ради навчального закладу;
· розглядає питання навчально-виховної, методичної і фінансово- господарської діяльності навчального закладу;
• затверджує основні напрями вдосконалення навчально-виховного процесу;
• розглядає інші найважливіші напрями діяльності навчального закладу;
· приймає рішення про стимулювання праці керівників та інших педагогічних працівників.
5.3. У період між загальними зборами діє рада навчального закладу.
5.3.1. Метою діяльності ради є:
• сприяння демократизації і гуманізації навчально-виховного процесу;
об'єднання зусиль педагогічного та учнівського колективів, батьків, громадськості щодо розвитку навчального закладу та удосконалення навчально-виховного процесу:
• формування позитивного іміджу та демократичного стилю управління навчальним закладом;
• розширення колегіальних форм управління навчальним закладом;
· підвищення ролі громадськості у вирішенні питань, пов'язаних з організацією навчально-виховного процесу.
5.3.2. Основними завданнями ради є:
• підвищення ефективності навчально-виховного процесу в взаємодії з сім'єю, громадськістю, державними та приватними інституціями;
· визначення стратегічних завдань, пріоритетних напрямів розвитку навчального закладу та сприяння організаційно-педагогічному забезпеченню навчально-виховного процесу;
• формування навичок здорового способу життя;
• створення належного педагогічного клімату в навчальному закладі;
· сприяння духовному, фізичному розвитку учнів та набуттю ними соціального досвіду;
• підтримка громадських ініціатив щодо вдосконалення навчання та виховання учнів, творчих пошуків і дослідно-експериментальної роботи педагогів;
· сприяння організації дозвілля та оздоровлення учнів;
· підтримка громадських ініціатив щодо створення належних умов вдосконалення процесу навчання та виховання учнів:
• ініціювання дій, що сприяли б неухильному виконанню положень чинного законодавства щодо обов'язковості загальної середньої освіти;
• стимулювання морального та матеріального заохочення учнів, сприяння пошуку. підтримки обдарованих дітей;
· зміцнення партнерських зв'язків між родинами учнів та загальноосвітнім навчальним закладом з метою забезпечення єдності навчально-виховного процесу.
5.3.3. До ради навчального закладу обираються пропорційно представники від педагогічного колективу, учнів ІІ-ІІІ ступенів навчання, батьків і громадськості.
Представництво в раді й загальна її чисельність визначаються конференцією навчального закладу.
Рішення про дострокове припинення роботи члена ради з будь-яких причин приймається виключно конференцією.
На чергових виборах склад ради оновлюється не менш ніж на третину.
5.3.4. Рада навчального закладу діє на засадах:
· пріоритету прав людини, гармонійного поєднання інтересів особи,
суспільства, держави;
• дотримання вимог законодавства України;
• колегіальності ухвалених рішень;
• добровільності і рівноправності членства;
• гласності;
Рада працює за планом, що затверджується загальними зборами.
Кількість засідань ради визначається їх доцільністю, але має бути не меншою чотирьох разів на рік.
Засідання ради може скликатися її головою або з ініціативи директора
навчального закладу, засновника, а також членами ради.
Рішення ради приймається простою більшістю голосів за наявності на
засідання не менше двох третин її членів. У разі рівної кількості голосів вирішальним є голос голови ради.
Рішення ради, що не суперечать чинному законодавству України та статуту навчального закладу, доводяться в 7-ми денний термін до відома педагогічного колективу, учнів, батьків (осіб, які їх замінюють), представників громадськості. У разі незгоди адміністрації навчального закладу з рішенням ради створюється погоджувальна комісія, яка розглядає спірне питання.
До складу комісії входять представники органів громадського самоврядування, адміністрації, профспілкового комітету навчального закладу.
5.3.5. Очолює раду навчального закладу голова, який обирається зі складу ради.
Голова ради є членом педагогічної ради.
Для вирішення поточних питань рада може створювати постійні або
тимчасові комісії з окремих напрямів роботи. Склад комісій і зміст їх роботи визначаються радою.
Члени ради мають право виносити на розгляд усі питання, що стосуються
діяльності навчального закладу, пов'язаної з організацією навчально-виховного
процесу, проведенням оздоровчих та культурно-масових заходів.
5.3.6. Рада навчального закладу:
• організовує виконання рішень загальних зборів;
· вносить пропозиції щодо зміни типу, статусу, профільності навчання, вивчення іноземних мов та мов національних меншин;
· спільно з директором розглядає і затверджує план роботи навчального закладу та здійснює контроль за його виконанням;
· разом з адміністрацією здійснює контроль за виконанням статуту навчального закладу;
• затверджує режим роботи навчального закладу;
· сприяє формуванню мережі класів навчального закладу, обґрунтовуючи її доцільність в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування;
· приймає спільно з педагогічною радою рішення про представлення до нагородження випускників навчального закладу золотою медаллю "За високі досягнення в навчанні", срібною медаллю "За досягнення в навчанні" та Похвальними грамотами "За особливі досягнення у вивченні окремих
предметів";
• разом з педагогічною радою визначає доцільність вибору навчальних предметів варіативної частини робочих навчальних планів, враховуючи можливості, потреби учнів, а також тенденції розвитку регіону, суспільства і держави;
• погоджує робочий навчальний план на кожен календарний рік спільно з педагогічною радою закладу;
• заслуховує звіт голови ради, інформацію директора школи та його заступників з питань навчально-виховної роботи та фінансово-господарської діяльності;
• бере участь у засіданнях атестаційної комісії з метою обговорення питань про присвоєння кваліфікаційних категорій учителям;
· від імені батьків, учнів дає оцінку професійної діяльності, загальної культури, моральних якостей учителів, що атестуються, з відповідним записом у атестаційному листі;
• виносить на розгляд педагогічної ради пропозиції щодо поліпшення організації позакласної та позашкільної роботи з учнями;
• виступає ініціатором проведення добродійних акцій;
• виносить на розгляд педагогічної ради та відповідного органу управління освітою пропозиції щодо морального та матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу;
• ініціює розгляд кадрових питань та бере участь у їх вирішенні;
• сприяє створенню та діяльності центрів дозвілля, а також залучає громадськість, батьків (осіб, які їх замінюють) до участі в керівництві гуртками, іншими видами позакласної та позашкільної роботи, до проведення оздоровчих та культурно-масових заходів з учнями;
• розподіляє і контролює кошти фонду загального обов'язкового навчання, приймає рішення про надання матеріальної допомоги учням;
• розглядає питання родинного виховання;
• бере участь за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, в обстеженні житлово-побутових умов учнів, які перебувають в несприятливих соціально- економічних умовах;
• сприяє педагогічній освіті батьків;
• сприяє поповненню бібліотечного фонду та передплаті періодичних видань;
• розглядає питання здобуття обов'язкової загальної середньої освіти учнями;
• організовує громадський контроль за харчуванням і медичним обслуговуванням учнів;
• розглядає звернення учасників навчально-виховного процесу з питань роботи навчального закладу:
• вносить пропозиції щодо морального та матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу:
• може створювати постійні або тимчасові комісії з окремих напрямів роботи. Склад комісій та зміст їх роботи визначається радою.
5.4. При навчальному закладі за рішенням загальних зборів може створюватися і діяти піклувальна рада, загальношкільний та класні батьківські комітети.
Загальношкільний та класні батьківські комітети діють у відповідності до законодавства України згідно з положенням, що погоджуються на загальношкільних батьківських зборах та затверджуються керівником закладу.
5.5. Основними завданнями піклувальної ради є:
· сприяння виконанню законодавства України щодо обов’язковості повної загальної середньої освіти;
· співпраця з органами виконавчої влади, організаціями, підприємствами, установами, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов навчання та виховання учнів у навчальному закладі;
· організація змістовного дозвілля та оздоровлення учнів, педагогічних працівників;
· вироблення рекомендацій щодо раціонального використання фонду загальнообов’язкового навчання;
· запобігання дитячій бездоглядності;
· сприяння працевлаштуванню випускників навчального закладу;
· стимулювання творчої праці педагогічних працівників та учнів;
· всебічне зміцнення зв’язків між родинами учнів та навчальним закладом.
5.5.1. Піклувальна рада формується у складі одинадцяти осіб з представників місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, окремих громадян, в тому числі іноземних.
Члени піклувальної ради обираються на конференції навчального закладу шляхом голосування простою більшістю голосів. Члени піклувальної ради працюють на громадських засадах. Не допускається втручання членів піклувальної ради в навчально-виховний процес (відвідування уроків тощо) без згоди керівника навчального закладу. У випадку, коли хтось із членів піклувальної ради вибуває, на конференції на його місце обирається інша особа.
5.5.2. Піклувальна рада діє на засадах:
· пріоритету прав людини, гармонійного поєднання інтересів особи, суспільства, держави;
· дотримання вимог законодавства України;
· самоврядування;
· колегіальності ухвалення рішень;
· добровільності, рівноправності, членства;
· гласності.
Робота піклувальної ради планується довільно. Кількість засідань
визначається їх доцільністю. Але як правило не менш ніж чотири рази на рік. Позачергові засідання можуть проводитися також на вимогу третини і більше її членів. Засідання піклувальної ради є правомочним , якщо на ньому присутні не менше двох третин її членів.
Рішення піклувальної ради приймається простою більшістю голосів. Піклувальна ради інформує про свою діяльність у доступній формі на зборах, у засобах масової інформації, через спеціальні стенди тощо.
Рішення піклувальної ради в 7-денний термін доводяться до відома учасників навчально-виховного процесу. Їх виконання організовується членами піклувальної ради.
5.5.3. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради.
З числа членів піклувальної ради обираються також заступник голови та секретар.
Голова піклувальної ради:
· скликає і координує роботу піклувальної ради;
· готує і проводить засідання, затверджує рішення піклувальної ради;
· визначає функції заступника, секретаря та інших членів піклувальної ради;
· представляє піклувальну раду в установах, підприємствах, організаціях з питань, віднесених до її повноважень;
· голова піклувальної ради має право делегувати свої повноваження членам піклувальної ради.
5.5.4. Піклувальна рада має право:
· вносити на розгляд виконавчої влади, керівника навчального закладу, загальних зборів, конференцій пропозиції щодо зміцнення матеріально-технічної, навчально-виробничої, наукової, культурно-спортивної, корекційно-відновної та лікувально-оздоровчої бази навчального закладу;
· залучати додаткові джерела фінансування навчального закладу;
· вживати заходи до зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази навчального закладу;
· стимулювати творчу працю педагогічних працівників, учнів;
· брати участь у розгляді звернень громадян з питань, що стосуються роботи навчального закладу, з метою сприяння їх вирішенню у встановленому порядку;
· створювати комісії ініціативні групи, до складу яких входять представники громадськості, педагогічного колективу, батьки та особи, які їх замінюють, представники учнівського самоврядування.
5.6. Директор навчального закладу:
• здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників;
• організовує навчально-виховний процес:
• забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, рівнем навчальних досягнень учнів;
• відповідає за якість і ефективність роботи педагогічного колективу;
• створює необхідні умови для участі учнів у позакласній та позашкільній роботі, проведенні виховної роботи;
• забезпечує дотримання вимог охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, безпеки життєдіяльності;
• підтримує ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів;
• забезпечує права учнів на захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;
• призначає класних керівників, завідуючих навчальними кабінетами, майстернями, навчально-дослідними ділянками;
· контролює організацію харчування і медичного обслуговування учнів;
• здійснює контроль за проходженням працівниками в установлені терміни обов'язкових медичних оглядів і несе за це відповідальність;
• розпоряджається в установленому порядку шкільним майном і коштами;
• видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання;
• за погодженням із профспілковим комітетом затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові обов'язки працівників закладу;
• створює умови для творчого зростання педагогічних працівників, пошуку та застосування ними ефективних форм навчання та виховання;
• призначає та звільняє з роботи технічний та допоміжно-обслуговуючий персонал школи, вносить пропозиції засновнику щодо призначення та звільнення з роботи педагогічних працівників;
• несе відповідальність за свою діяльність перед учнями, батьками, педагогічними працівниками, засновником, місцевими органами державної виконавчої влади, громадськими органами шкільного самоврядування тощо.
5.7. Обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається на підставі законодавства директором навчального закладу і затверджується відповідним органом управління освітою Висоцької сільської ради. Обсяг навчального навантаження може бути менше тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.
Перерозподіл навчального навантаження протягом навчального року допускається лише в разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням чинного законодавства про працю.
5.8. У навчальному закладі створюється постійно діючий дорадчий орган - педагогічна рада.
Головою педагогічної ради є директор навчального закладу.
5.9. Педагогічна рада розглядає питання:
• удосконалення і методичного забезпечення навчально-виховного процесу, планування та режиму роботи навчального закладу;
• переведення учнів до наступних класів, їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за досягнення в навчанні;
· підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, впровадження у навчальний процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;
· морального та матеріального заохочення учнів та працівників навчального закладу.
5.10. Робота педагогічної ради планується у довільній формі відповідно до потреб навчального закладу. Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але не може бути менше чотирьох разів на рік.
Члени педагогічної ради мають право виносити на її розгляд актуальні питання навчально-виховного процесу.
5.11. У навчальному закладі можуть створюватися учнівські та учительські громадські організації, що діють відповідно до чинного законодавства України.
VI. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА
6.1. Матеріально-технічна база навчального закладу включає будівлі, споруди, комунікації, обладнання, транспортні засоби, матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі навчального закладу.
6.2. Майно навчального закладу належить йому на правах власності, повного господарського відання або оперативного управління відповідно до чинного законодавства, рішення про заснування і статуту навчального закладу та укладених ним угод.
6.3. Навчальний заклад відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм їх охорони.
6.4. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна навчального закладу проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством. Збитки, завдані навчальному закладу внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.
6.5. Для забезпечення навчально-виховного процесу база навчального закладу складається із навчальних кабінетів, комбінованої майстерні, а також спортивної зали, бібліотеки, медичного, комп'ютерного кабінетів, їдальні, приміщення для технічного та навчально-допоміжного персоналу тощо.
6.6. Відповідно до рішення Людинської сільської ради від 17 квітня 2011 року № 57 та згідно Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, серія ЯЯ № 272608 від 22 червня 2011 року, навчальний заклад має земельну ділянку в розмірі 2,6688 га , де розміщуються спортивний та географічний майданчики, зона відпочинку, фруктовий сад, навчальні, господарські будівлі тощо.
VII. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
7.1. Фінансово-господарська діяльність навчального закладу здійснюється на основі його кошторису.
7.2. Джерелами формування кошторису навчального закладу є:
- кошти засновника;
- кошти місцевого бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування загальної середньої освіти для забезпечення вивчення предметів в обсязі Державних стандартів освіти;
- кошти фізичних осіб;
- кошти юридичних осіб;
- кошти, отримані за надання платних послуг;
- доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, від здачі в оренду приміщень, споруд, обладнання;
- благодійні внески юридичних і фізичних осіб.
7.3. У навчальному закладі може створюватися фонд загального обов'язкового навчання, який формується з урахуванням матеріально-побутових потреб учнів за рахунок коштів засновника та бюджету в розмірі не менше одного відсотка витрат на його поточне утримання, а також за рахунок коштів, залучених з інших джерел.
Кошти фонду загального обов'язкового навчання зберігаються на рахунку управління освіти, молоді та спорту в установі банку і витрачаються відповідно до кошторису, що затверджується директором навчального закладу.
Облік і використання коштів фонду загального обов'язкового навчання здійснюється навчальним закладом згідно з наказом директора, що видається на підставі рішення ради навчального закладу, відповідно до порядку, передбаченого чинним законодавством.
Контроль за правильним використанням коштів фонду загального обов'язкового навчання здійснюють органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування, органи управління освітою.
Не використані за звітний період кошти фонду вилученню не підлягають і використовуються за призначенням у наступному році.
7.4. Навчальний заклад має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси; користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи; фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.
7.5. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в навчальному закладі визначається чинним законодавством та нормативно-правовими актами центральних та місцевих органів управління освітою, яким підпорядкований заклад.
7.6. Звітність про діяльність навчального закладу встановлюється відповідно до чинного законодавства.
7.7. Заклад може виконувати освітні програми і надавати платні послуги на договірній основі згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
Порядок надання платних послуг затверджується МОН за погодженням з Мінфіном та Мінекономіки.
VIII. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
8.1. Навчальний заклад за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних надходжень має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, встановлювати відповідно до законодавства прямі зв'язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.
8.2. Навчальний заклад має право відповідно до чинного законодавства укладати угоди про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об'єднаннями інших країн.
IX. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
9.1. Державний контроль за діяльністю навчального закладу здійснюється з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики в загальної середньої освіти здійснюють спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі освіти, Державна інспекція навчальних закладів при центральному органі виконавчої влади в галузі освіти, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування і підпорядковані їм органи управління освітою..
9.2. Державний контроль здійснюють Міністерство освіти і науки України, засновник та інші органи управління освітою відповідно до чинного законодавства.
9.3. Основною формою державного контролю за діяльністю навчального закладу є атестація, що проводиться не рідше одного разу на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
9.4. У період між атестацією проводяться перевірки (інспектування) навчального закладу з питань, пов'язаних з його навчально-виховною діяльністю. Зміст, види і періодичність цих перевірок визначаються залежно від стану навчально-виховної роботи, але не частіше 1-2 разів на рік. Перевірки з питань, не пов'язаних з навчально-виховною діяльністю, проводяться засновником відповідно до чинного законодавства.
X. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
10.1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію навчального закладу приймає засновник відповідно до чинного законодавства.
Реорганізація і ліквідація загальноосвітнього навчального закладу у сільській місцевості, заснованого на комунальній формі власності, допускається лише за згодою територіальної громади.
Реорганізація навчального закладу відбувається шляхом злиття, поділу, виділення, перетворення.
Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником, а у випадку ліквідації за рішенням господарського суду - ліквідаційною комісією, призначеною цим органом.
З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління навчальним закладом.
10.2. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно навчального закладу, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний
баланс і представляє його засновнику.
10.3. У випадку реорганізації права та зобов'язання навчального закладу переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або до визначених навчальних закладів.
Директор Людинської ЗОШ
І-ІІІ ступенів ім. К.Хомич Серко М.М.
«___»_____________ 2017 року
я абрам александр бізнесмен, який зміг оживити свій вмираючий лісозаготівельний бізнес за допомогою посланого богом кредитора, відомого як Бенджамін Лі, консультант з позики. Я проживаю в Єкатеринбурзі Єкатеринбург. ну ви намагаєтеся розпочати бізнес, розрахуватися з боргом, розширити існуючий, потрібні гроші для придбання поставок. у вас були проблеми, намагаючись забезпечити хорошу кредитну установку, я хочу, щоб ви знали, що містер Бенджамін проведе вас до кінця. це правильне місце для вас, щоб вирішити всі ваші фінансові проблеми, тому що я живий свідчення, і я не можу просто тримати це в собі, коли інші шукають спосіб бути фінансово піднятим .. позикодавець, використовуючи деталі, зазначені для того, щоб бути учасником цієї чудової електронної пошти: 247officedept@gmail.com або whatsapp / text + 1-989-394-3740.
ВідповістиВидалития хочу поділитися своїм свідченням про те, як пан. Бенджамін допоміг мені позику у розмірі 2 000 000,00 доларів для фінансування мого проекту вирощування марихуани. Я дуже вдячний і пообіцяв поділитися цією законною фінансовою компанією з усіма, хто шукає спосіб розширити свій бізнес-проект. . фінансова компанія. всі, хто звертається за фінансовою підтримкою, повинні зв’язуватися з ними за адресою 247officedept@gmail.com. Пан Бенджамін також працює у WhatsApp + 1-989-394-3740, щоб полегшити завдання будь-якому заявнику.
ВідповістиВидалити