пʼятницю, 12 лютого 2021 р.

До Дня безпечного Інтернету

9 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету. 
Пропонуємо ознайомитися із матеріалами про кібербулінг, які нам надала представник Дубровицького бюро безоплатної правової допомоги Швець Юлія Сергіївна, якій ми щиро дякуємо за співпрацю.

Протидія кібербулінгу

9 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету, який запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.

Сьогодні в світі дуже поширеним є один з різновидів булінгу приниження в соціальних мережах.

            Кібербулінг – це один із різновидів булінгу (цькування). Це така форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо.

            До найпоширеніших видів кібербулінгу належать:

     використання особистої інформації - «зламування» поштових скриньок, серверів, сторінок у соціальних мережах із метою отримання особистої інформації про людину та переслідування її;

   анонімні погрози - полягають у надсиланні листів на електронну пошту своєї жертви з повідомленнями загрозливого змісту;

  хепіслепінг - будь-які відеоролики з записами реальних сцен насильства; обмовляння або зведення наклепів - це поширення принизливої, неправдивої інформації з використанням комп'ютерних технологій;

  кіберпереслідування - відбуваються за допомогою мобільного зв’язку або електронною поштою;

   тролінг - здійснюється шляхом розміщення в інтернеті (на форумах, у блогах) провокаційних повідомлень із метою викликати флейм, тобто конфлікти між учасниками, взаємні образи;

     флеймінг - що полягає в обміні короткими, гнівними і запальними репліками між двома чи більше учасниками, використовуючи комунікаційні технології;

    онлайн-грумінг - це побудова в мережі інтернет дорослим або групою дорослих осіб довірливих стосунків із дитиною (підлітком) із метою отримання її інтимних фото/відео та подальшим її шантажуванням про розповсюдження цих фото;

   секстинг - це обмін власними фото/відео/текстовими матеріалами інтимного характеру, із застосуванням сучасних засобів зв’язку (мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж).

            Як боротись із кібербулінгом?

      1. Не поспішай. Не поспішай, не виплескуй свій негатив у інтернеті.

Дотримуйся правила: перед тим, як писати і відправляти повідомлення, потрібно заспокоїтись, притишити роздратування, злість,образу, гнів.

     2. Будуй свою репутацію. Будуй власну онлайн-репутацію. Хоча інтернет-простір і надає додаткові можливості відчути свободу і розкутість завдяки анонімності, варто пам'ятати, що існують способи дізнатись, хто саме відправив повідомлення. І якщо некоректні дії у віртуальному просторі призводять до реальної шкоди – від анонімності залишається лише ілюзія. У віртуальному просторі, як і в реальному, діє золоте правило: стався і дій стосовно інших так, як хотів би, щоб ставились до тебе.

     3. Поважай факти. Зберігати підтвердження факту нападів. Якщо тебе неприємно вразило якесь повідомлення чи картинка на сайті (фото, відео, будь що), правильна реакція – вимкнути екран (щоб зупинити негативний вплив) і негайно звернутись до батьків за порадою.

            Пам'ятайте, що спілкування з незнайомцями в інтернеті може нести небезпеку, тому краще спілкуватися зі знайомими людьми у реальному житті; не слід надсилати незнайомцям з інтернету і в приватні повідомлення свою адресу та номер телефону.

            Коли і куди потрібно повідомити про булінг?

            Не дивлячись на те, що відправник Вам не відомий, якщо листи систематично містять загрози життю і здоров’ю, або порнографічні сюжети, варто поставити до відома телефонного або Інтернет-провайдера, повідомити правоохоронні органи. Якщо образлива інформація розміщена на сайті, варто зробити запит адміністратору щодо видалення цієї інформації.

Якщо потрібна термінова допомога,  звертайся на гарячу лінію 116 111 або 116 123.

Якщо ти хочеш порадитись з юристом, телефонуй на всеукраїнську гарячу лінію системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово, безкоштовно).


Булінг є неприпустимим незалежно від того в якій формі він виявляється!

За правовою консультацією звертайтеся до Дубровицького бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м.Дубровиця, вул.Воробинська,4. Телефони для довідок: (036) 58 20 006,  (097) 5205185.

Немає коментарів:

Дописати коментар